Nautilus wyróżnia się swoim sportowym i dynamicznym dizajnem.Patek Philippe jest jedną z najsłynniejszych szwajcarskich firm. Nazywa się go twórcą najbardziej wykwintnych oraz najkosztowniejszych zegarków na całym świecie. Zegarek marki Patek Philippe łączy w sobie luksus, najwyższej jakości rzemiosło oraz także wielopokoleniową tradycję, która to też stanowi ważny fundament firmy. W dodatku zegarki tej marki są świetną lokatą pieniędzy, ponieważ ich kwota jest wysoka. Przedsiębiorstwo Patek Philippe zalicza się do małej grupy marek na świecie, które przez cały ten czas pozostają samodzielne.

Przedsiębiorstwo to już od ponad wieku posiada jedna rodzina.Niemal wszystkie fragmenty budujące zegarek firmy Patek Philippe są samodzielnie i własnoręcznie projektowane bez przerwy przez tego samego szwajcarskiego producenta. Te wszystkie kwestie sprawiają, iż zegarki tej właśnie marki stanowią niewiarygodnie istotną pozycję w kolekcji każdego miłośnika drogich zegarków. W ofercie produktów firmy Patek Philippe podziwiać będziemy mogli aż ponad dwieście różnorodnego rodzaju modeli luksusowych zegarków. Różnią się m.in. wzorami, funkcjami, czy kolorami. Ich typ można określić raczej jako konserwatywny aniżeli charakter innowacyjny i fantazyjny. Jeśli chodzi o materiał wykonania bransolet oraz kopert, w w Patek Philippe dominuje żółte, białe, różowe złoto, jak i najdroższy kruszec, jakim jest platyna. Czasami zdarza się, że konstruktorzy firmy Patek Philippe używają też stali chirurgicznej.

Do najbardziej znanych kolekcji Patek Philippe należą Calatrava a także Nautilus. Calatrava dołączyła do oferty firmy w tysiąc dziewięćset trzydziestym drugim roku. Calatrava wyróżnia się klasyczną, prostoliniową formą, dla której prawdziwą inspiracją był styl Bauhaus.Jej nazwa jest nawiązaniem do liliowego krzyża. W średniowieczu ten krzyż był wykorzystywany przez zakon rycerski, który pochodził z Calatravy. Ten właśnie symbol służy również za logo marki Patek Philippe. Za każdym razem jest on grawerowany na koronce każdego zegarka wyprodukowanego przez firmę Patek Philippe. Nautilus z kolei charakteryzuje się swoim sportowym i dynamicznym dizajnem. Tego typu design stworzony został przez bardzo dobrze znanego projektanta zegarków Géralda Genty. To właśnie on stworzył klasyk taki, jak np. Audemars Piguet Royal Oak. Przedsiębiorstwo Patek Philippe jest czymś znacznie większym aniżeli tylko fascynującym projektem oraz designem. Marka pokazała swoje niezwykłe talenty w trakcie pokazu takich kolekcji, jak Grandes Complications, czy Complications. ZnajdziemyOdnajdujemy w nich zegarki z wieloma niezwykłymi elementami a także funkcjami tj. tourbillon, mechanizm bijący, kalendarz wieczny, wskaźnik faz księżyca, jak również funkcja czasu światowego.

Zegarki przedsiębiorstwa Patek Philippe cały czas ich działaności na rynku światowym, zaliczane są do najbardziej kosztownych a także do najlepszych pod względem jakości na świecie. Z ciekawostek możemy dodać, że w roku 1933 firma ta ustanowiła rekord, w momencie kiedy zaprojektowała oraz sprzedała amerykańskiemu bankierowi Henry’emu Gravesowi niezwykle skomplikowany jak na tamte czasy kieszonkowy zegarek, który posiadał aż dwadzieścia cztery funkcje. Ten akurat egzemplarz został sprzedany w 1999 roku na aukcji w Nowym Jorku za niewyobrażalnie dużą sumę, która wynosiła jedenaście milionów dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Post