Własny punkt to genialny sposób na zyskowny biznes.Branża kurierska jest na pewno jedną z najszybciej rozwijających się  w naszym kraju. Nic w tym dziwnego – korzystają z niej zarówno kontrahenci indywidualni, jak również osoby prowadzące duże firmy. Klienci indywidualni głównie odbierają prywatne przesyłki, zaś drudzy przede wszystkim nadają paczki. Mogą to zrobić sprawnie i wygodnie korzystając z punktów kurierskich, które to są punktami pośredniczącymi mającymi za zadanie przyjęcie zlecenia na usługi kurierskie. A dlatego że podejmują współpracę z kilkoma różnymi firmami zajmującymi się przewozem, ich oferta jest zróżnicowania pod kątem gabarytów a także cen usług.

 

Dochód punktów kurierskich to przede wszystkim różnica pomiędzy kosztami przewozu, jakie otrzymuje od swoich partnerów, a kosztem ponoszonym przez klienta. Co więcej zarobek przynoszą również dodatkowe usługi, przykładowo wysyłka za pobraniem, ubezpieczenie, pakowanie, wysyłanie powiadomień. Założenie własnego punktu kurierskiego jest związane z kilkoma ważnymi czynnościami, między innymi adaptacją posiadanego lokalu lub wynajęciem. Musi on spełniać pewne punkty, ażeby przyciągać potencjalnych kontrahentów. Przede wszystkim musi bez problemu zmieścić wszystkie paczki do nadania oraz do odebrania. Nieco miejsca w lokalu zajmie z pewnością też magazynowa waga. Pomieszczenie musi także zapewniać odpowiednią ilość przestrzeni na zbudowanie stanowiska do obsługi przybywających klientów, które może się składać z biurka, laptopa, innych urządzeń biurowych, fotela oraz krzeseł dla klientów. Choć własny punkt to wspaniały sposób na biznes, założenie go samodzielnie jest kosztowne oraz niezwykle czasochłonne.

 

Cały proces trwać od kilku tygodni do wręcz paru miesięcy, co w praktyce zamiast zapewniać korzyści może nawet przynosić straty. Dlatego też warto rozważyć trochę inny typ działalności. Punkt kurierski franczyza to idealny sposób na dobry start w tej dziedzinie. Wystarczy tylko odszukać odpowiedni budynek z dobrą lokalizacją lubzaadoptować już przez nas posiadany a także pomalować go na firmowe barwy. Potem powinno się podpisać umowę, jaka będzie przepustką do szerokiej oferty usług najbardziej znanych przewoźników. Umowa zapewnia kompletne know – how oraz profesjonalne kursy obejmujące poprawne prowadzenie punktu kurierskiego oraz porusza zagadnienia marketingowe. Nie musimy martwić się o żadne produkty promocyjne czy artykuły do pakowania przesyłek. Wyposażenie także zostanie ci dostarczone, co będzie sporą oszczędnością.

 

Jeśli chcesz mieć swój biznes, który będzie zapewniał ci satysfakcjonujące korzyści – otwórz punkt kurierski. Prywatne miejsce usługowe to doskonały sposób na własny rozwój i powiększanie swojego zysku. Odpowiednie podejście do klientów a także najwyższy poziom zapewnianych usług to najlepszy klucz do sukcesu twojej działalności. Dodatkowo najbardziej atrakcyjne ceny na rynku sprawią przypływ większej ilości klientów. Zapewniając usługi kurierskie zarówno dla klientów indywidualnych, jak i prowadzących firmy w całkiem szybki sposób skutecznie można dotrzeć do wielu nowych odbiorców z bardzo wielu branż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Post